MARMARIS VE DATÇA MAVI YOLCULUK

MARMARIS VE DATÇA MAVI YOLCULUK
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
KİŞİ SAYISI
ÇOCUK SAYISI

Beğen

Tura Genel Bakış

1.GÜN

Marmaris

Yat limanı, Marmaris Limanı'ndan saat 15.30'da başlıyor. Erken gelen konuklar bagajlarını Türk Yatçılık Bürosu'na bırakabilir. İlk gün teknemiz akşam yemeği ve geceleme için Marmaris Limanı'nda demirlenecek.

2.GÜN

Arabistan Adası - Bozukkale (Loryma)

Bir kahvaltınız varken, seyir programı hakkında bilgilendirileceksiniz ve daha sonra Arap Yarımadası'na yelken açacağız. Bozukkale'de gece geçirilecek. Bozukkale (Loryma) tarihi kentinde, surları ve 9 tapınağı bulunan bir dikdörtgenden sıyrılan bir kale vardır. Bozukkale adı 'çarpık kale' anlamına gelir ve kalenin bir tarafının eksik olduğu gerçeği ile ilişkilendirilebilir. Coğrafi konumu ve dar liman girişi nedeniyle liman, Pelepones Deniz Savaşı sırasında Yunan donanma kuvvetleri tarafından da kullanılıyordu. Atina Komutanı olan Karor, bütün gemilerini M.Ö. 395 yılında Cnidus Savaşı'ndan önce ve Demetrios'ta topladı; Antigonos oğlu MÖ 305 yılında Rodos'a saldırmadan önce bu limanı hazırlıklar için kullandı.

3.GÜN

Datça

Kahvaltıdan sonra Datça'ya yelken açacağız. Tekne için yiyecek ve su temin edilir. İ.Ö. VII. Yüzyılda Ege Denizi'nden Ionia'nın güney sahiline gelen Dors tarafından kurulmuştur. Adada nemi yoktur ve bol oksijenli temiz hava vardır. Tarihçi Strabon'un Datça'nın hava durumu hakkında haklı bir sözü var: Tanrı sevgili hizmetkarlarını Datça'ya daha uzun yaşamak için gönderecekti. İspanyol korsanlar, Datça sahillerinde geçerken bir efsaneye göre, Sarsıyık Koyu'nda Hansen'in hastalığı olan insanları terk etmişler ve bu terkedilmiş insanlar, Datça'nın temiz havasıyla hastalıklarından kurtulmuşlardır. Datça'yı kendiniz keşfedebilir veya isteğe bağlı şehir turuna katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Datça'ya ya da yakındaki bir koyda demirleyeceğiz.

4.GÜN

Aktur - Bencik

Kahvaltıdan sonra Aktur'a yelken açacağız. O zaman ilk durağımız Bencik Koyu olacak; Çok dar bir girişe sahip, ancak içeri girdikten sonra eşsiz bir manzaraya sahip. Bencik, Hisarönü Körfezi'ni Gökova Körfezi'nden ayıran yarımadanın en dar yerinde, ancak Hisarönü'ne daha yakın. M.Ö. 550'lerde Cnidus halkı, Hisarönü Körfezi ve Gökova Körfezi arasındaki yarımadanın en dar kara parçasında Perslere karşı bir savunma hattı olarak bir tünel kazmak istedi. Böylece iki yarımada bir ada ve savunma daha kolaylaştıracaklardı. Özenle başladılar ve çok çaba sarf ettiler; Ancak sonunda yönetemediler ve şehir Persler tarafından fethedildi. Akşam yemeği ve geceleme Bencik Koyu'nda yapılacaktır.

5.GÜN

Selimiye - Orhaniye

Bugün Hisarönü Körfezi'ne yelken açacağız. Öğle yemeği için Selimiye Koyu'na demirleyeceğiz ve akşam yemeği ve geceleme için varış noktamız Orhaniye olacak. Orhaniye'de isteğe bağlı jeep safarisine katılabilirsiniz. Orhaniye Koyu'nda, kiz kumu (Maidens Plajı) adı verilen doğal bir gelgit oluşumunun eşsiz bir görüntüsünü göreceksiniz. Kıyıdan denizlerin iç kısımlarına giden bu kırmızımsı kum yolu hakkında pek çok efsane var. Koyda bulunan küçük bir adada antik bir kalenin batıklarını, antik bir kentin izlerini görebilirsiniz.

6.GÜN

Dirsekbükü - Bozburun

Dirsekbükü'nde konuştuktan sonra Bozburun'a gideceğiz. Bozburun küçük bir balıkçı kasabasıdır. Bu bölge süngeri dalış için popüler ve uygundur ancak günümüzde ada halkı, süngere uğramayacak kadar değerli değildir ve tehlikelidir. Son yıllarda gulet turizmi ile sünger dalış yerini aldı ve günümüzde Bozburun Güllüleri bu sektörde yerini alabildi.

7.GÜN

Kadirga - Marmaris

Bugün kahvaltıdan sonra Kadirga'ya ya da Kumlu Buku'ya gideceğiz. Sonra öğle yemeğinden sonra Cennet Adası'nda yüzme molası gelir. Akşam yemeği ve geceleme için Marmaris Limanı'na geri döneceğiz.

8.GÜN

Marmaris

Kahvaltıdan sonra tekneden 10:30 kadar ayrılacağız.

Sizin için seçtiklerimiz
setting color