YELKEN BODRUM VE SIMI

YELKEN BODRUM VE SIMI
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
KİŞİ SAYISI
ÇOCUK SAYISI

Beğen

Tura Genel Bakış

1.GÜN

Bodrum

Bodrum, Ege sahilindeki en popüler Türk tatil beldelerinden biridir. Beyaz iki katlı evler Bodrum, bu güne kadar kesinlikle devam eden eşsiz bir mimari tarzı oluşturuyor. Bodrum - Türk seçkinlerin ve bohemlerin buluşma yeri, sanatçı ve patronlar için en gözde tatil yeri. Sık sık Tarkan burada bir tatil geçirdi, son zamanlarda tatil Dustin Hoffman ve Sting'i ziyaret etti. Bodrum antik kenti zengin bir tarihe sahiptir. Bodrum'un geçmişinde Halikarnas ve Bodrum, Karia - Yunan devletinin ikinci başkenti olarak kuruldu. Halikarnassos, MÖ IV. Yüzyılda en büyük refah seviyesine ulaştı. Bu sırada şehir, zamanın ünlü heykeltraşlarını ve mimarlarını davet ediyor. Mausoleum, dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mavsolos'un mezar yerine dikilmiştir. Bodrum, Türkiye'nin kültür başkenti olarak ün kazanmıştır. Bu, sanatçıların geleneksel bir buluşma yeridir, genellikle sergilere ev sahipliği yapar, birçok ziyaretçiyi alevlendirir. Onlar için bohem atmosferi kim sevir bu şehir özellikle ilginç olacaktır.Günlük mükemmel kumsallar sizin için bekleyen çeşitli kilometreler için germe yanı sıra her türlü aktif eğlence: tüplü dalış, sörf, binicilik, tenis. Bodrum limanı - ülkenin en iyilerinden biri. Buradan sahil boyunca büyüleyici bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Serin akşam - arkadaşlarla alışveriş ve iyi yemek için en uygun zaman. Şehrin her yerinde çok sayıda lokanta, kafe ve pastaneler var. Bodrum restoranlarında en taze deniz mahsulleri sizleri bekliyor ve en iyi yemekler sadece geleneksel Türk değil, İtalyan, Çin, Meksika, Tayland ve Avrupa yemekleri de dahil. Özel bir ikram alacaksınız, kıyıda bulunan rahat banliyö tavernalarını ve restoranları ziyaret edebilirsiniz. Onlara araba, otobüs veya tekne ile ulaşabilirsiniz.

2.GÜN

Adabogazi (Akvaryum Koyu), Mersincik Koyu

Kahvaltıdan sonra tüplü dalış veya şnorkelli yüzme için en güzel yerlerden birini ziyaret edeceğiz - Aquarium Bay. Suyun kristal olarak temiz olduğu ve çoğu durumda sualtı akımlarından etkilenmediği iki ada arasında, çok fazla sıra dışı balık ve deniz yaşamı burada kalıyor. Uygun şartlar altında, 30 metreye kadar su altında görünebilirlik, sıra dışı su altı kara şemsiyesini keşfetmenizi sağlar. Akşamları Mersinçik koyunda çam ağaçları ile çevrili şirin bir koyda yelken açacağız. Körfez rüzgardan korunuyor, bu yüzden şnorkel veya tüplü dalış için harika fırsatlar var. Akşam yemeği ve koyda geceleme.

3.GÜN

Bencik Koyu, Aktur Koyu, Datça

Kahvaltıdan sonra Bencik Koyu'na hareket edeceğiz. Hisarönü Körfezi'nin koylarına Bencik'ten yatımızla ulaşılabiliyor. Aktur körfezinde akşam yemeği yiyeceğiz.Türkiye'nin diğer turizm merkezlerinin, birinci sınıf ekolojik durumu, el değmemiş medeniyet, deniz ve kıyı manzaralarının bir dalganın ışıltısıyla ışıl ışıl parıldamasını ve dipsiz gece gökyüzünün ışıltısıyla ışıl ışıl yıldızlarla kaplı olduğunu gözlemlemek mümkün değildir. Ayrıca, bu bölgedeki bazı kişiler tıbbi nedenlerle tavsiye edilmektedir, çünkü benzersiz bir mikroiklim ve havadaki doktorların çok düşük nemi nedeniyle kardiyovasküler ve hava yolu hastalıkları olan hastalara Datça'ya gitmeleri önerilmektedir. Yunan tarihçisi ve coğrafyacı Strabon olarak şöyle demiştir: "Tanrıların sevdiği, uzun süredir yaşadığı Datça'ya gönderdikleri". Datça şehri antik şehir yerleşim yeri Knid'in bir yerinde. Tarihin farklı kilometre taşlarında, bu toprak seri olarak Roma İmparatorluğuna aitti, Bizans, Menteshe ve Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçasıydı. 20. yüzyılda şehir her zaman Reshadiye'nin adıyla biliniyordu. Bugün Datça, 10 binden fazla insanın yaşadığı, tam teşekküllü bir Türk yerleşimidir. Burada bir akşam yemeği yiyeceğiz ve bir gecede kalacağız.

4.GÜN

Bozburun, Selimiye Koyu, Orhaniye Koyu

Bozburun bir gemi atölyesi gibi ünlüdür. Burada çok popüler ahşap yatlar yapılmıştı. Tepelerde yürüyüş sırasında, antik Larumna şehrinin kalıntılarını karşılamak mümkündür. Bozburun, dünyanın dört bir yanından gelen turistler tarafından ziyaret edilen merkezi bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Öğle yemeği için Selimiye Koyu'na gideceğiz. Bu köyün antik adı Losta'ya dönüşen Hydas'dı. Günbatımında, köyü çevreleyen dağların ardında kaybolan güneş, manzarayı zengin bir kırmızı renkte boyamış gibi görünüyor. Bybossos Hydas (Selimiye) antik kenti antik döneme ait kalıntılara sahiptir. Bölgenin en yüksek tepelerinden biri, Selimiye'de, diğeri Sarıkaya'nın tepesinde, sonuncusu ise Kızılköy Asarkale Mahallesi dahil olmak üzere üç kale harabesindedir. Koyun biçimli güneydoğu tepeleri, Helenistik döneme ait kalenin kalıntılarını keşfetmek isteyen yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Meydanın güney kesimindeki mezar, sahile 100 metre mesafede yer almakta ve Selimiye'ye giden gemileri göstermektedir. Diğer ilgi alanları arasında bir izleme kulesi, bir deniz feneri, bir manastır ve bir tiyatro bulunmaktadır. Selimye'nin merkezindeki plajlar taşlıdır, ancak eğer köyün derinliklerine kadar olan sudan kaleye doğru sola hareket edecekseniz kumun içinde çok sayıda insanın yaşadığı olağandışı, yalnız, vahşi, kumlu bir kumsala rastlarsınız (yengeçler ve yumuşakçalar) . Çam kerestesi masmavi bir koyda. Burada çok sayıda hayvan var ve çok sessiz. Bu koy, aşktaki çiftlerin ziyareti ile ünlüdür.Amerikalı sualtı arkeologları ve bilim adamları, bölgedeki batık batıkları araştırmakta ve Bodrum Sualtı Müzesi'nde sergilenen değerli bulguları üretmektedir. Selimiye, Mavi Yolculuk teknelerinin uğrak yeri. Selimiye - Hisarönü - Orhaniye vazgeçilmez bir üçlüye benziyor. Selmiye, temiz deniz suyu, balık, sebze, meyve, badem ve zeytin ağaçlarının büyük bir ödülüyle de ünlüdür. dağları çevreleyen taze kekik ve kekik kokusu, temiz, kirlilik içermeyen hava, huzurlu ortam ve sıcak insanlar. Daha sonra guletimiz akşam yemeği için Orhaniye Koyu'na gidecek. Efsanevi Orkhaniye kızı kumu, sıradışı doğası ve yerel tarihiyle burada çok sayıda turist çekiyor. Kara şövalyenin tarihi kalesini keşfetmek için şirin köy yollarında bir yolculuğa çıkın. Ayrıca, iyi yemek için büyük fırsatlar, kırsal peyniri, zeytinleri, meyveyi ve bademleri tadın, çünkü burada yerler çok bereketli. Kara şövalyenin tarihi kalesini keşfetmek için şirin köy yollarında bir yolculuğa çıkın. Ayrıca, iyi yemek için büyük fırsatlar, kırsal peyniri, zeytinleri, meyveyi ve bademleri tadın, çünkü burada yerler çok bereketli. Kara şövalyenin tarihi kalesini keşfetmek için şirin köy yollarında bir yolculuğa çıkın. Ayrıca, iyi yemek için büyük fırsatlar, kırsal peyniri, zeytinleri, meyveyi ve bademleri tadın, çünkü burada yerler çok bereketli. Orhanie, gün batımı ile buluşmak için sihirli bir yerdir. Burada bir gece kalacağız.

5.GÜN

Simy adası

Adanın ana yerleşim yeri - küçük köy Simy. Bu evler farklı renklerle boyanıyor ve bu gerçek, burayı fevkalade güzel yapıyor. Küçük bir köyün yakınındaki dağda, Acropolis yerine inşa edilen Şövalyeler kalesinin kalıntılarını görmek mümkün. Ayrıca dağın zirvesinde Meryem Ana ve Kilise Kilisesi yer almaktadır. Zamanınız varsa, muhteşem duvar resmi ile bir müze ve bir işletim manastırı olan Panormitis'i ziyaret edebilirsiniz.

6.GÜN

Palamut Buku, Knidos (Cnidus)

Palamut Bükü, dağlarla çevrili en güzel plajlar ve güzel bahçeler, en berbat su, balık bolluğu ile bilinir. Burası gerçekten cennet olarak adlandırılmayı hak ediyor Sonra, antik kent Knidos'a gideceğiz. Bu şehir tanrıça Afrodit onuruna yarımada en güzel yerinde inşa etti. IV yüzyılda kültür ve sanat merkezi olarak biliniyordu. Knidos'da tarihin ikinci yarısında tıp akademisi doktor Eurikhon'un önderliğinde öğrencilerle birlikte oluşturuldu. Matematikçi Eudoksus burada bir harabeyi keşfetti ve şu anda harabelerdeki vicdanlarda kaldı. Knidos'un Akdeniz kıyısında ve Ege'de limanlar bulunuyor. Mermer sütunlarla çerçevelenmiş, kalbi formunda bir cadde vardır ve Aphrodite heykeline bütün güzelliği ile dekore edilmiştir. Bu yerde çok güzel muhteşem manzaralar. Orada Polinotus, sanatçı Eurikhon gibi bilinen bilim adamlarının yaşadığı, matematikçi Eudoksus ve Aleksandrovsky fenerini inşa eden mimar Sostratos. Antik sokaklarda yürümek, çok sayıda dükkanda hediyelik eşya almak, güneşin altında ısınmak ve kristal berraklığında suyla yüzmek, yerel lezzetleri denemek için - bu muhteşem yerde yapmak gereken çok şey var. . Datça yarımadasında akşam yemeği ve geceleme.

7.GÜN

Kisebuku (Alakisla), Kara Ada

Kahvaltıdan sonra antik Bizans kiliseleri ve binaları ile tanışabileceğiniz en güzel yerlerden birine yolculuğa çıkıyoruz. Bunlardan biri Körfez Kise isimli antik kilisedir. Alakisla'da Kise Körfezi adıyla eski bir manastırın kalıntılarıyla karşılaşacaksınız. Kisebükü'nün en çok aranan mekanları arasında Yalikoyu, Akarca, Çatal, yazlık, hamam, sarnıç ve kilisenin kalıntılarının bulunduğu körfez yer almaktadır. Sular, çam kaplı dağların harika bir zemini ile berraktır. Çevresindeki birkaç koyda, soğuk su kaynar su gibi harikalar bulabilirsiniz! Körfez, ışıltılı kumsallara karşı denize inen zakkum ağaçları ile kaplı. Kara Ada Karaada Sabah erkenden Karaada'ya gideceğiz. Ayrıca "Kara Ada" ismine sahip olan kara ada, kaplıcalar ve termal su için iyi bilinmektedir. Adanın aksine, ada yeşil bitki örtüsü ile yoğun bir şekilde kaplıdır, çoğunlukla çam ormanları vardır. Ada, ilk olarak Çamur körfezinin adını taşıyan ve Kuzey tarafında yerleşen üç adet ankraj parkıyla donatılmıştır. Çamur ve mineral kaynaklarının tıbbi tedavisi için birçok turist buraya geliyor. Yerel kir, radikülit, deri hastalıkları, artritden gelen panacea olarak kabul edilir. Birçok kozmetoloji şirketi bu termal çamur temelinde kozmetik hazırlar. Bu koyda eski hidropatik enstitü bulunur. Burada sıcak suyla yıkanma ve çamur banyosu yapma imkanınız olacak. Bu sihirli kaynakları ziyaret eden herkes bir not düşmüştür: tıbbi banyoların alınmasından sonra bir vücutta sıra dışı birer ruh hali. Sıcak küvetler - gençleşmek ve stres atmak ve dünyaya diğer gözlerle bakmak için muhteşem bir yol: sessiz ve rahat. Daha sonra teknemiz geçen gün akşam yemeği ve geceleme için Bodrum'a geri dönecek.

8.GÜN

Bodrum

Anlaşmaya göre, konuklar gulleti 10: 30'a kadar değerli hatıralarla bırakacaklar.

Sizin için seçtiklerimiz
setting color