BODRUM, ARAP ADASI, KADIRGA KOYU

BODRUM, ARAP ADASI, KADIRGA KOYU
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
KİŞİ SAYISI
ÇOCUK SAYISI

Beğen

Tura Genel Bakış

1.GÜN

MARMARİS

Marmaris , Türkiye sahillerinin kıyısındaki sahil şeridinde, Türkiye'nin güneybatısındaki Muğla ilinde konumlanmış bir sahil kasabası ve Akdeniz kıyısındaki turistik bir yerdir. Marmaris'in gelir dayanağı turizmdir. 1980'lerde bir bina patlamasının ardından, 20'nci yüzyılın sonlarına doğru Marmaris'in inaktif balıkçı köyünden çok azı olsa da, denizden iki dağcı dağ takımları arasında özel bir yeri vardır. 2010 yılında şehrin nüfusu 30.957 idi ve turizm sezonu boyunca yaklaşık 300.000 ila 400.000 kişi zirveye ulaştı. Ayrıca, iki büyük ve birkaç küçük marinaya sahip, yelken ve dalış için bir merkezdir. Dalaman Havalimanı'nın yanında hizmet veren yüzlerce Gulet yatçıları için popüler bir kış yeridir . Marmaris, sıcak içeceklerin tadını çıkarırken, sıcak gece hayatının tadını çıkarırken, arkadaşlarınızla eğlenirken de sıcak bir yaz atmosferine sahiptir. Yazlar sıcak ve kuraktır ve sıcaklıklar özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında yüksektir. Ekim ayı hala sıcak ve parlak, bu yüzden ailenizle veya evcil hayvanınızla yürüyüşe çıkabilirsiniz, ancak yağmurlu büyüler olsa da ve pek çok turist Eylül ayında özellikle sonbaharda ziyaret etmeyi tercih ediyor çünkü sıcaklıklar bu kadar sıcak değil. ay. Kışlar ılık ve ıslaktır. Kış yağışlı mevsimdir, bu da size diğer önemlilerinizle romantik bir yolculuk yapma şansı verir. Bugün Marmaris, Türkiye'nin en önemli Gulet ve Yat merkezlerinden biridir. Yüzlerce yattan oluşan deniz ile en çok tercih edilen rotalardan biridir. Böylece iyi korunan bir limandır. Görebilecek olan lüks yelkenli yatlar deniz içinde. Belki bir gün bu Guletlerden biriyle mavi bir yolculuğa çıkma şansın var. Marmaris mavi yolculuğun en popüler rotalarından biridir. Minyon doğayı ve camsı denizi kucaklamak isteyenler tarafından tercih edilir. Dahası, bu turlar size sadece deniz yolu ile görülebilen doğal güzellikler sunuyor. Tarihi binaları da görebilirsiniz. Mavi yolculuk turlarında Guletler en çok tercih edilenler. Guletler ahşap yatlardır. Mavi yolculuk turları için unutulmaz anlar yaşamak için modernize edilmiştir. Tatillerini sadece bir rotada sınırlamak istemeyenler için iyi bir seçenek. Marmaris, mavi yolculuk turuna katılamayanlar için de günlük tur şansı veriyor. Türkyacht , özellikle Marmaris için mavi turlar düzenlemektedir. Özel yat kiralama ile istediğiniz rotayı mavi yolculuklara katılabilirsiniz. Uzman personelimiz ve yenilenen yatlarımızla mavi yolculuk turları yapmaya çalışıyoruz .

2.GÜN

ARAP ADASI, KADIRGA KOYU

Arap adasının kuzeyinde; Comlek Burnu ve Küçük Arap Adası ile Kara Ada arasında yerleşmiştir. Bu dar koya girerken, sancağınızdaki adacıktan uzak durun. Pasajın kuzey kısmı gerçekten sığdır. Tekneler, sahil tarafına karaya doğru uzanan bir hat ile 6-7 metrede konaklayabilirler. Hakim rüzgarlardan korunma sağlar. Güçlü asalaklar şişer ve vadi boyunca plaj tarafına doğru akar. Plajın doğusunda yerel balıkçı tekneleri yatmaktadır. Küçük tekneler buraya demirlenebilir. Sualtı suyu için bakım gereklidir. Sahilden pürüzlü bir yol çıkmakta ve Taşlıca Köyü'ne (3,5 km) ulaşmaktadır. Sahil kenarında hayvan otlatma gözlemleyebilir ve ülke tarzı yaşamı hissedebilirsiniz. Körfez, Osmanlı İmparatorluğu döneminde kadırga inşa etmek için kullanılan tarihi ile ilgili olarak Kadırga (Gale) Koyu olarak adlandırılmıştır . Kadırga Koyu, mükemmel deniz kıyılarına sahip, 2 km'lik bir Kuzey Ege sahilidir. Eşsiz doğal güzelliğinin yanı sıra, koy tarihi mekanlara olan yakınlığı için de önemlidir. Assos antik limanına sadece 2 km uzaklıktadır. Doğu tarafında Ayvalık manzarası ve batıda Yunan adası Lesbos manzaraları vardır. Kadırga Koyu, Mavi Bayrak ile ödüllendirilen Türkiye'nin plajlarından biridir (sıkı standartlara sahip plajlara ve marinalara verilen bir ödüldür). Deniz suyunun kalitesi ve serinliği, çakıl taşlarının muhteşem renkleri ve şekilleri ve ayrıca yanınızda yüzen balık yığınları için de hayranlık uyandırıyor. Kadırga Koyu da balık tutmak için mükemmel bir yerdir. Neredeyse yılın her zamanında kıyı, bütün geceyi plajda geçiren balıkçılar ile dolu. Balık tutabileceğiniz balıklardan bazıları şunlardır: levrek, dana başlı çipura, çipura, sargo, garnitür ve diğerleri. Yanında tatil köyleri, butik oteller ve kamp yerleri bulabilirsiniz. Bir çadırda ya da güzel dekore edilmiş bir otel odasında kalmayı tercih ederseniz, deniz muhteşemdir.

3.GÜN

BOZUKKALE, SERCE KOYU

Bozukkale (Loryma) , MÖ 10'dan kalma eski bir kasabadır. Karşılıklı bir ortogonal desende uzanan dokuz kale duvarı vardır. Kale ve kuleler çok iyi korunur ve dayanıklı bir halde bulunur. “Kale”, “bozuk” anlamına gelir. Bu nedenle, mekanın adı, kalenin bir tarafının eksik olduğu gerçeğine atfedilebilir. Bozukale, İngiliz donanma gemileri için bir kruvaziyer gemisi olarak hizmet ediyordu ve şimdi kıyıda bir tersane olarak kabul ediliyordu. Ege Denizi'ndeki tüm yat ve guletleri seyretmek için bir alan olarak kullanılmıştır . Çok önemli coğrafi konumu ve dar limanı da Atina limanından kalkan gemiler tarafından kullanılıyordu. M.Ö. 395'te, Atinalı komutan Karori'nin burada ziyaret ettiği bilinmektedir. MÖ 305'in Cnidus Savaşı'ndan önce.

4.GÜN

BOZBURUN, DIRSEKBUKU

Bozburun , türetilen sünger mesleği ve Gullet Yat inşaatı endüstrisi için gayet iyi . Katı ve güzel Gulet Tekneleri inşa etmek için en iyi orman ve zanaatkârların bazıları bu bölgede kalmıştır, bu nedenle işin en başarılı isimleri Bozburun'un Gulet inşaatçılarını kullanmaktadır. Onun sayesinde Gulet ve Yat üreten endüstriler, Bozburun dünyanın her yerinden turist tarafından ziyaret edilen bir ana mıknatıs haline gelmiştir. Dirsekbükü , Ege Denizi'ndeki Körfez ile Hisarönü Körfezi arasında yer almaktadır. Bodrum'dan Marmaris'e seyahat için burada duran birçok turist var, bu yüzden bu bölge birkaç korunaklı koyla doludur. Buna ek olarak, Dirsekbükü, özellikle farklı adalardan ayrılıyor ve sabahları Hisarönü çevresinde dolaşıyorsanız harika bir seyir deneyimi sunuyor.

5.GÜN

EMEL SAYIN KOYU, ORHANİYE, SELİMİYE

Kraliçe ve Türk klasik müziğinin büyükelçisi Emel Sayin'den alan burası, çam ağaçları, berrak deniz sahili, körfezler ve sıcak ve misafirperver insanlara hayranlık uyandıran büyüleyici manzarası ile gerçekten de harika bir tatil beldesi. Derin, berrak ve büyüleyici mavi denizi ile ünlü Kizkumu plajına sahip olan Orhaniye , güzelliğiyle hayranlık uyandıran büyüleyici bir mekandır. Kara şövalyenin tarihi kalesini keşfetmek için şirin kasaba yollarına inin. Bu koyda yüzen Guletler , güzel bir manzara sunuyor. Orhaniye köyü aç bir ziyaretçiye sunacak çok şey var. Köyün ortasına iniş yapmanın keyfini çıkarın ya da yerli ve yabancı yatçılar tarafından meşhur çapaların pulkritiğine tanık olun, içeride sıcak tutun veya bu muhteşem sitenin gizemli kültürünü ve mutfağını keşfedin. Orhaniye sürprizlerle dolu! Marmaris'in Muğla bölgesinde bulunan Selimiye köyü, Hisarönü Koyu'nun incisidir. Bu kasabanın eski adı Losta'ya dönüşen Hydas'dı. Günbatımında, köyü çevreleyen dağların ardında kaybolan güneş, manzarayı zengin bir kırmızı renkte boyamış gibi görünüyor. Bybossos Hydas (Selimiye) antik kenti antik döneme ait kalıntılara sahiptir. Bölgenin en yüksek yerlerinden biri olan Selimiye, diğeri Sarıkaya'nın tepesinde, sonuncusu ise Kızılköy Asarkale bölgesi de dahil olmak üzere üç kale harabesindedir. Koyuna benzeyen güneydoğu dağları, yabancı turistler tarafından ziyaret edilerek Hellenistik çağlara uzanan kale kalıntılarını keşfetmek istiyor. Handan'ın güney kesimindeki mezar, deniz kıyısından 100 metre uzakta, rehberler ise Selimiye'ye doğru yol alır. Diğer ilgi alanları arasında bir gözlem kulesi, bir deniz feneri, bir manastır ve antik bir tiyatro bulunmaktadır. Amerikalı sualtı arkeologları ve bilim adamları, bölgedeki su altındaki batıkları araştırmaya daldılar ve şimdi Bodrum Sualtı Müzesi'nde sergilenen değerli bulguları keşfettiler. Selimiye, Mavi Yolculuk Guletleri'nin uğrak yeri . Selimiye - Hisarönü - Orhaniye ayrılmaz bir üçlüye benziyor. Selmiye, temiz camsı deniz suyu, büyük bir balık, sebze, meyve, badem ve zeytin bahçesi popülasyonu, taze kekik ve mercanköşk kokusunu, temiz, temiz havayı, sakin ortamı ve debonair insanı ile ünlüdür. Bu yolculuğun her saniyesini seveceğinizi garanti ediyoruz!

6.GÜN

AKTUR KOYU, BENCIK KOYU

Dünyanın en oksijen tankı Tanık Aktur ! Çam ağaçları ile lekeli, kesinlikle bir cennet dilim. Aslında, Türkiye'deki en güzel koyun ünvanını kazandı ve sıcak bir turizm merkezi olduğunu kanıtladı. Aktur, birbirinden 4 km uzaklıkta bulunan Datça ve Kurucabuk olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Hisarönü körfezi, Datça yarımadasının en dar şeridine çok yakındır ve Hisarönü Koyu'ndan Gökova Koyu'na kadar uzanır. M.Ö. 550 civarında, hem Hisarönü Koyu'na hem de Gökova Koyu'na kilometrelerce bir tünel kazarak gitmek isteyen İran ordusuna karşı bir savunma hattı olarak hizmet vermiştir. İki koydan oluşan bir mini ada olmak kesinlikle iyi bir savunma noktası yaptı. Ancak, çalışma büyük çabalarla başlatılmış olsa da, şehir enlerde Persler tarafından ele geçirilmiştir. Selimiye'nin hemen karşısındaki Bencik , büyüleyici bir çam ormanı arasında sakin ve güvenli bir demirleme yeri sunar. Çimenlikte karaya çıkmak mümkündür, ancak tesis yoktur. Çok dar bir giriş yoluna sahip olan Bencik Koyu, içeri girdiğinizde eşsiz bir manzara. Bencik, Hisarönü Körfezi'ni Gökova Körfezi'nden ayıran yarımadanın en dar yerinde konumlanmış, ancak Hisarönü tarafında yer almaktadır.

7.GÜN

İNCEBURUN, PALAMUTBUKÜ

İnceburun, Muğla'nın Datça ilçesinde güzel bir koy. Bu dökmeyen alan gerçekten sakin ve hiç de kalabalık değil, bu yüzden burada biraz dinlenebilirsiniz. Güzel plajı, sığ denizi ve sizi saran rüzgarlı havasıyla , Türkyat Güllüğünüzde gezebileceğiniz küçük, görülmesi gereken bir yer . Palamutbükü , Datça yarımadasındaki en güzel sahillere sahip olmasıyla ünlüdür. Plajlar küçük ama çok güzel. Dağlarla çevrili ve bahçelerle çevrili bu plajlar, sakinleştirici bir kaçış için mükemmel bir zemin sunan huzur ve taze deniz havasıyla ünlüdür. Palamutbükü yarımadanın ucunda yer alır ve tarihi Knidos şehrinin kalıntıları ile de bilinir. Balığı balıklarıyla bilinen Knidos, yaklaşık 12 km uzaklıktadır. Buradaki sular camsıdır, böylece insanlar, denizin dibinde bir iğne alırsanız hala görebileceğinizi ikna etmişlerdir! Bir Gulet Yat turuna çıkın ya da sadece uçan kuşları seyrederek plajlarda güneşlenin. Palamutbükü'nde yapacak çok şey var! Buradaki insanlar debonair ve arkadaş canlısı. Palamutbükü huzur, sakinlik ve mutluluğu temsil eder. Gülen yüzleri ve sürekli doğal güzelliği ile güzel yerlileriyle, Palamutbükü hiç şüphesiz kendi başına bir mini cennettir.

8.GÜN

BODRUM

Bodrum , Türkiye'nin Ege deniz kıyılarında yelken açmak için en iyi başlangıçlardan biridir . Gökova Koyu, neredeyse herkes tarafından Avrupa'nın en iyi seyir bölgelerinden biri olarak kabul ediliyor. Bol güneş ışığı, kristal berrak camsı sular, gününüzün daha iyi olmasını sağlayan sonsuz mavi gökyüzü, iyi limanlar ve dost canlısı insanlar. Bu sahil size birçok seçenek sunuyor. Doğal güzelliği ve kostal yerleşimler ve köylerde zengin birçok bozulmamış alan vardır. Bodrum , Ege Bölgesi'nin güneybatısında, Muğla ilinde bir liman kentidir. Gökova Körfezi'nin girişini kontrol eden bir noktada, Bodrum Yarımadası'nıngüney sahiline yerleştirilmiştir . Antik çağda Karya Halikarnas'ı olarak bilinen bu şehir, Antik Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Mausolus Türbesi'ne ev sahipliği yapmak için biliniyordu. Haçlılar tarafından 15. yüzyılda inşa edilen Bodrum Kalesi, liman ve marina manzarasına sahipti. Kale alanları arasında Sualtı Arkeoloji Müzesi bulunmaktadır ve yıl boyu birçok kültürel festivali ağırlamaktadır.

Sizin için seçtiklerimiz
setting color