Marmaris, Bodrum, Fethiye, Antalya
En iyi Oteller Burda
Puan 8

HOTEL PALMEA

Muğla'nın Marmaris Otelleri nden Ege'nin incisi, doğal güzellikleri ve mükemmel plajları ile ünlü Marmarisin en güzel bölgesinde yer alan otelimizde, sizler için özel dizayn edilmiş odalar ve eşsiz bir tatil için beklenen konforu hazırladık. Palmea Hotel müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla hertürlü detayı en incesine kadar düşünmüş. 


Puan 7

SESİN HOTEL MARMARİS

Sesin Hotel, yılların getirmiş olduğu hizmet tecrübesi ve profesyonel idari kadrosuyla, siz tatilinizi keyifle geçirin diye ihtiyaç duyabileceğiniz tüm olanakları mümkün kılmak üzere içtenlikle çalışmaktadır. Marmaris, Ege ve Akdeniz'in en güzel yönlerini ortak bir coğrafyada barındıran yegane tatil beldesidir.


Puan 9

MARMARİS PARK HOTEL

Muğla'nın Marmaris Otellerinden Marmaris Park Hotel Geleneksel Türk mimarisi tarzında inşa edilmiş tesisimiz çam ağaçları gölgesindeki dar sokakları, küçük şirin villaları ve ana binasıyla küçük bir Türk köyünü anımsatıyor.


Puan 5

GOLDEN STAR MARMARİS

Muğla'nın Marmaris Otellerinden Golden Star Hotel Marmaris, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.  


Puan 9

SENTIDO SEA STAR

Muğla'nın Marmaris Otellerinden Sentido Sea Star hotel Görkemli bir körfeze bakan, aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacı karşılamak için kapsamlı bir Herşey Dahil programı sunar. Kısa bir mesafede ise alışveriş ve eğlence için bolca fırsat bulabilirsiniz.


Puan 8

ASLI HOTEL MARMARİS

Muğla'nın Marmaris Otellerinden Aslı Hotel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.


Puan 6

AEGEAN PARK HOTEL

Muğla'nın Marmaris Otellerinden Aegean Park Hotel Marmaris Otel bünyesinde hizmet veren Mini Club ise çocuklu aileler için düşünülmüştür. Aegean Park Hotel, sunmuş olduğu hizmetleri ve konforlu odaları ile sizleri bekliyor...


Puan 6

SONNEN HOTEL MARMARİS

Muğla'nın Marmaris Otellerinden Sonnen Hotel Marmaris, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.


Puan 8

İDAŞ HOTEL

Muğla'nın Marmaris Otellerinden İdaş Hotel Marmaris odalarına giriş, saat 14.00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12.00'dir. Tesise evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesisin sigara içilmeyen odası mevcut. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlı.  


Puan 7

İDAŞ CLUB HOTEL

Muğla'nın Marmaris Otellerinden İdaş Club Hotel ,yemyeşil doğa içerisinde yer alan tesis mis gibi toprak kokusuyla adeta misafirlerini büyülemektedir. Büyük küçük her yaşa hitap eden Club İdaş Hotel, memnuniyet odaklı çalışmaktadır. 


12345678910...
 MUĞLA; Anadolu'nun güneybatı kesiminde, deniz  seviyesinden 646 m. yükseklikte olup, 27 derece 13' ve 29 derece 46 doğu  boylamları ile 36 derece 17' ve 37 derece 33' kuzey enlemleri arasında  13.338 km2 yüz ölçüme sahiptir. Batıda Ege Denizi, Güneyde  Akdeniz ile kıyısı bulunan Muğla'nın Norveç fiyortlarını  anımsatan kıyı uzunluğu 1124 km.dir*. % 67 'si ormanlarla  kaplı olan Muğla İli'nin; Ege Denizi kıyılarında 48, Akdeniz  kıyılarında 13 olmak üzere toplam 61 küçük adası**  bulunmaktadır.

  İKLİMİ:Muğla İli'nin kıyı kesimlerinde Akdeniz iklimi, iç  kesimlerinde (Muğla ve Yatağan) ise denizden uzaklık ve  yükselti nedeniyle karasal geçiş tipi iklim özellikleri görülür.  Meteorolojik gözlemlere göre; en sıcak ay (Temmuz) ortalaması  Muğla merkezinde 26.00C, en soğuk ay (Ocak) ortalaması  5.4 derece, yıllık ortalama yağış miktarı ise 1196 mm.dir.

  TARİHİ  İlk Çağlar'da Güneybatı Anadolu'nun, kuzeyde  Menderes Nehri ile güneyde Dalaman Çay'ı (İndus) arasında  kalan bölümüne Karia Bölgesi***, burada yaşayan yerli halka  da "Karlar” adı verilmiştir. Bu bölgedeki Karlar ve Lelegler'in  varlığı M.Ö. 3000'li yıllara tarihlenmektedir. M.ö. 1000 yılında  Dorlar, M.Ö. VII. yüzyılda Lydialılar, M.ö. 546'da Persler,  Karia Bölgesi'ne egemen olmuşlardır.

  M.ö. IV. yüzyılın ilk yarısında Hekatomnos bölgenin  tümüne hakim olmuş, oğlu ünlü Maussollos ise krallığın  merkezini Mylasa (Milas) dan, Halikarnassos'a (Bodrum)  taşımıştır. M.Ö. 334 yılında Büyük İskender, M.Ö. 168'de  Roma, M.S. 395'te Bizans yönetimine giren ve Mobolla adıyla  anılan kent, 1080 yılında Selçuklu komutanı Muğul Bey  tarafından alınmış ve Muğul adından, halkın dilinde Muğla  ismini almıştır. 1261 yılından itibaren Menteşe Bey'in  yönetimine giren bölge, "Menteşe" adıyla anılmaya  başlanmıştır. 1390 yılında Yıldırım Bayezıd tarafindan Osmanlı  yönetimine katılan Muğla ve yöresi, Türk egemenliğine kesin  olarak 1451'de II. Mehmed (Fatih) Dönemi'nde girmiştir.

Sizin için seçtiklerimiz