DATÇA Otelleri
En iyi Oteller Burda
Puan 9

Mavi Beyaz Otel

Muğla'nın Datça Otellerinden Mavi Beyaz Hotel Palamutbükü, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.


ADA PANSİYON
Butik Hotel
Puan 8

ADA PANSİYON

Muğla,Datça,Datça Otellerinden Ada Pansiyon, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.


Puan 8

Babil Eytay Tatil Köyü

Muğla'nın Datça Otellerinden Babil Eytay Tatilköyü, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.  


Puan 7

Beyaz Konak Evleri

Muğla'nın Datça Otellerinden Beyaz Konak Evleri, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.


Puan 8

Bora Hotel Datça

Muğla'nın Datça Otellerinden Bora Hotel Datça, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.  


Puan 7

Ceylan Motel

Muğla'nın Datça Otellerinden Ceylan Motel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.


Puan 8

Club Datça Tatilköyü

Muğla'nın Dtça Otellerinden Club Datça Tatil Köyü odalarına giriş, saat 14.00'ten itibaren başlıyor. Odalardan çıkış saati ise en geç 12.00. Tesise evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlı.


Puan 7

Datça Deniz Otel

Muğla'nın Datça Otellerinden Datça Deniz Hotel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.  


Puan 8

Datca Doris Hotel

Muğla'nın Datça Otellerinden Datça Doris Hotel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.  


Puan 9

Datca Sapphıre Hotel

Muğla'nın Datça Otellerinden Datça Sapphire Hotel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.


123456

Datça

Marmaris'in batı kesiminde geniş bir alan üzerinde yayılan Datça; muhteşem doğası, 250 kilometrelik uzun sahil şeridi, doğal güzelliğini koruyan ıssız koyları, altın rengindeki kumsalları ve antik dönemlerden kalma kalıntıları ile turistlerin göz bebeği oluyor. Tatil beldesi, her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yaptığı için bünyesinde farklı konaklama alternatifleri barındırıyor. Farklı bütçeye ve zevke uygun olan otel fırsatları arasından seçiminizi yaparak konforlu bir şekilde konaklayabilir ve diğer yandan da tatilinizin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. 

Üç tarafı denizlerle çevrili olan samimi tatil kasabası, Akdeniz ve Ege'nin kilit noktasını oluşturuyor. Güneyindeki Hisarönü Körfezi ve kuzeyindeki Gökova Körfezi ile yaz aylarında tablo güzelliğini andıran bir görünüme bürünüyor. Destinasyon noktasının en dikkat çeken yanı, bünyesinde barındırdığı koyları. Yarımada çevresinde irili ufaklı 52 adet koy bulunuyor. Şehir merkezinde uzak saklı kalmış cennet köşelerini görmek istiyorsanız mutlaka bu koyları keşfetmelisiniz. Üstelik sahile yakın kesimde pek çok Datça otelleri bulabilmeniz de mümkün. 

Tatil beldesi, yaz turizminin en gelişmiş bölgelerinden olduğu için konaklama açısından oldukça geniş imkanlara sahip. Datça en uygun konaklama alternatifleri arasında apart, butik otel hostel pansiyon, villa tipi ev, bungalow ve hostel tipinde farklı tesisler bulunuyor. Mesudiye Bölgesi, bungalowları ve otantik konseptli villa tipi evleri ile turistlerini ağırlıyor. Eski Mahalle ise en çok butik otellerin ve pansiyonların yer aldığı konaklama lokasyonlarının başlıcası. Begonya çiçekleri ile çevrelenmiş ahşap tesislerde, kasabanın temiz atmosferlerini içinize çekebilirsiniz.

DATÇA(Knidos): Antik Çağ'da dünyanın zengin ve en ünlü liman kentlerinden biri olan Knidos; Datça (Reşadiye) Yarımadası'nın en uç kesimindeki Tekir Burnu'nun gÜneyİnde ve önceleri ada olan, zamanla yarımadaya dönüşen Kapkrio'nun (Deve Boynu) kuzey yamacında, kıyıdan akropolise doğru yükselen teraslar üzerine kurulmuştur. 

 Ünlü tarihçi Herodotos'a göre, M.ö. XII. yüzyılda sparta'dan adalara, oradan da Güneybatı Anadolu kıyılarına ulaşan Dor Kolonistleri tarafından kurulan Knidos Kenti; batı kesiminde askeri, güney kesiminde ise daha büyük olan ve ticari amaçlar için kullanılan iki limana sahipti. Knidos; ticari limanından Yunanistan, İtalya ve Mısır'daki Antik Kentlerle kendi mührünütaşıyan amphoralar içinde yöreye özgü ünlü şarap ve zeytinyağı ile şifalı otlar ve seramik ihraç ederek M.ö. VI. yüzyılda; ekonomik, sosyal, kültürel ve sanatsal açıdan Antik Dünya'nın önemli bir kenti ve Dor Birliği (6 Dor Kenti) Hexapolis'in kutsal merkezi olmuştur.

 Datça Knidos bilimsel açıdan da gelişimini sürdÜrmüş ve kentte, Cos (İstanköy) Adası'ndaki tıp merkezi düzeyinde "Knidos Tıp Okulu” kurulmuştur. * Antik Çağ'da dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen İskenderiye Feneri'nin mimarı Sostratos, dünyaca ünlü Aphrodite Heykeli'nin yapımcısı usta Heykeltıraş Praxiteles, Ressam Polygnotos, ünlü astronom ve matematikçi Eudoxos Knidos'ta doğmuş ve bu kentte yetişmiş sanatkar ve bilim adamlarıdır. Antik Çağ tarihçilerine göre, "Ege ve Akdeniz Uygarlıkları'nın yol kavşağı” olarak nitelendirilen Datça Knidos Antik Kenti'nin nüfusu Hellenistik Dönem'de yaklaşık 600000 kişiye ulaşmıştır. 
Datça Knidos'ta ilk kazı çalışması 1857-1858 yıllan arasında İngiliz Charles T. Newton tarafından British Museum adına yapılmış, tahtında oturan "Tanrıça Demeter” ve 'Rahibe Nikokleia” heykelleri Londra'ya götürülmüştür (Aydan; 1999,s.2-6). Bilimsel kazı ve araştırmaların 1967-1977 yılları arasında Prof. Dr.irisCorneliaLove başkanlığındaki bir kazı heyeti tarafından yapılmış olan Knidos'ta; ünlü Heykeltıraş Praxiteles'in M.ö. IV. yüzyılda beyaz mermerden olağanüstü güzellikte yaptığı, üzerinde hiçbir giysisi bulunmayan tanrıçanın tüm güzelliğini  sergilediği"Aphrodite Heykeli”nin yer aldığı, yuvarlak planlı ve 18 sütunla çevrili "Aphrodite Tapınağı", orta terasta yer alan ve M.Ö. II. yüzyılın ortalarına tarihlenen gri mermerden yapılmış "Apollon Tapınağı ve Sunağı", Bereket Tanrıçası Demeter Heykeli'nin (M.ö.330) yer aldığı "Demeter Kutsal Alanı", yüksek bir podyum üzerinde inşa edilen ve deniz yönünden kolayca görülebilen "Korinth Tapınağı", küçük limanın kuzeybatısında ve aşağı terasta yer alan "Dor Tapınağı”, Korinth Tapınağı'nın batısındaki Roma Dönemi "Bouleuterion"u (Meclis Binası), biri kentin kuzeyinde, diğeri aşağıdaki büyü limanın kuzeyinde Hellenistik Döneme ait 4.500 kişilik Roma *Amasyalı ünlü coğrafyacı Strabon'un, İmparatorluğu'nun büyük bir bölümünü gezerek ve salt gözleme "Tanrı, dayandırarak hazırladığı 17 ciltlik eserinde Knidos için; Datça yarattığı kulun uzun Ömürlü olmasını isterse Yarımadası'na bırakır” ifadesi, Knidos Tıp Okulu'nun iklim rafyada bitki çeşitliliği açısından doğa harikası bir coğrafyada kurulmuş olması ile özdeşleşmektedir. "tiyatro" büyük limanın kuzeydoğusunda ve deniz yönünde inşa edilen kapalı tiyatro ve müzik dinleme salonu olarak kullanılan Hellenistik Dönem "Odeion"u,Datça Knidos halkının pazar yeri "agora”, büyük ve küçük limanların kuzeybatısında bulunan "kiliseler", kerpiçten inşa edilmiş iki katlı "yamaç evleri", M.Ö. II. yüzyılda doğu-batı yönünde, 113 m. uzunluğunda ve 16 m. genişliğinde yapılmış Dor Düzeni'ndeki sütunlu galeri "stoa”, kutsal alana geçiş için yapılmış "propylon", Antik Çağ'da zamanın belirlenmesi için yararlanılan Hellenistik Döneme ait "Datça Knidos Güneş Saati" (Horologion), geçmişin gizemli kültür ve sanatını günümüze yansıtan önemli yapıtlardır.

Datça'da Gezilecek Yerler

Palamutbükü

Berrak, tertemiz denizi, uzunca sahili, balıkçı tekneleri ve yemyeşil manzarası ile bir kez gelenlerin asla vazgeçemediği güzide sahillerden Palamutbükü, Datça'dan araçla yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Büyük Datça Otelleri'nin pek uğramadığı bu bakir koyda upuzun bir plaj ve bolca huzur bulabilirsiniz. Köy usulü nefis gözlemecilerin bulunduğu koy, Datça'nın en sessiz yerlerinden biri.

Ilıca Göleti

Mineraller ve soda içeren suyu sayesinde cilt sorunlarına iyi geldiği düşünülen Ilıca Göleti'nde bulunan Bizans Havuzu, özellikle yabancı turistlerin uğrak yeri.

Eski Datça Mahallesi

Arabaların giremediği daracık taş sokaklar ve orijinali hiç bozulmamış taş evlerden oluşan Eski Datça Mahallesi'nde gezerken zamanı unutabilir; sokak tezgahlarından alışveriş edebilir ve tabii ki bir zamanlar Can Yücel'in yaşadığı Can Yücel Sokağı'nı gezebilir, en otantik Datça butik otellerini bu bölgede bulabilirsiniz.

Knidos Kültür ve Sanat Akademisi

İsmi daima sanatla anılan Datça'da, Yaka Köyü'ne girerken yolun sağında bulunan akademide, heykel, resim ve seramik dalında birçok çalışma yapılıyor. Ünlü sanatçıların yapmış olduğu pek çok çalışmayı burada görebilir, atölye çalışmalarına katılabilirsiniz.

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri

Datça'nın sahip olduğu en önemli tarihi miras Knidos Antik Kenti'nin yanı sıra, Afrodit Heykeli, Sarı Liman, su sarnıçları, Eski Datça Kalesi, Yarıkdağ Kalesi, Kumyer Kalesi ve tarihi su değirmenleri gibi kalıntılar da Datça'da görülecek yerler arasında.

Datça'da Ne Yenir?

Datça yemekleri arasında keşkek ilk sırayı alıyor. Datça otlarıyla hazırlanan geleneksel gözlemeleri Datça Otelleri'nde bulamazsınız, bizden söylemesi! Datça sofralarının olmazsa olmazı ise, ünlü Datça bademiyle yapılan bademli incir tatlısıdır.

Dünyaya ihraç edilen Datça bademini mutlaka tatmalısınız. Diğer tatmanız gerekenler listesinde ise balık ve bal bulunuyor. Zeytinyağlı mezelerin ve diğer leziz deniz ürünlerinin eşlik ettiği meşhur Datça balığının tadını uzun süre unutamayacaksınız.

Lokum pilavı, kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı könger ve turpucu gibi Ege mutfağının meşhur lezzetlerini de tatmadan dönmeyin.

Datça'da Eğlence

Diğer turistik bölgelere göre sakin bir gece hayatına sahip olan Datça, kafa dinlemek ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için son derece ideal. Sahilde yürüyüş yapıp, canlı müzik eğlencelerine katılabilir, yaz aylarında limanda bulunan amfitiyatrodaki etkinliklerde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Liman bölgesinde yer alan A Jazz Bar, nezih atmosferi ve ünlü sanatçıların canlı performanslarına ev sahipliği yapmasıyla önerebileceğimiz bir mekan.

Datça Tatil Tavsiyeleri

 • Datça'yı hakkını vererek gezmek istiyorsanız, sabahtan akşama kadar tüm önemli koylara uğrayan tekne turlarına katılmalısınız.
 • Datça'da baharat, ev yapımı reçel ve zeytinyağı gibi doğal ürünlere oldukça uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.
 • Datça merkeze yaklaşık 30 dk mesafedeki Mesudiye'ye gidip, Ovabükü, Hayıtbükü, Palamutbükü ve Kızılbük'ü gezebilirsiniz.
 • Yarımadanın en uç noktası olan Deveboynu Feneri, tırmanırken çektiğiniz yorgunluğu, eşine çok az yerde rastlayacağınız bir manzarayla ödüllendiriyor. Kos Adası, Knidos Antik Kenti, Akdeniz ve Ege Denizi'nin benzersiz manzaralarını ayaklarınızın altına seren fenerden ayrılmak biraz güç olabilir, şimdiden uyaralım.
 • Yakaköy'de bulunan Knidos Akademi'deki sanat çalışmalarını ve eserlerini inceleyebilir, Yazıköy'deki Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde köy ürünleri satın alabilirsiniz.

En İyi Datça Otelleri

Palamütbükü, Kızılbük ve Ovabükü otelleri, turistler tarafından en çok tercih edilen yurtiçi oteller arasında yer alıyor. Zeytinlikler içinde doğa ile içe bir yaşam sunan tesisler; denize sıfır konumları, suit taş ev konseptleri, sportif aktiviteleri ve zengin yemek seçeneklerine sahip restaurantları ile gelen misafirlerine seçkin hizmet olanakları sunuyor. 

Muğla'nın en nezih tatil rotalarından olan bölgede, konaklama isteği uyandıran pek çok kriter var. Merkezde ve diğer koy çevrelerinde bulunan oteller; deniz manzaralı lokasyonları, samimi konseptleri, ala carte restaurantları, spa etkinlikleri ve eğlenme mekanları ile gelen tüm ziyaretçileri cezbediyor. Cazip Datça otel fiyatları ise tercih etmenizi kolaylaştıracak bir diğer avantaj. Konaklama tesislerinin tümünde genellikle ekonomik fiyat anlayışı benimseniyor. Butik Otel tercihi olanlar için Villa Aşina tercih edilesi yerlerdendir. Ayrıca bu otele ait olan Koy'da keyifle yüzebilirsiniz, doğanın tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. 

Datça Herşey Dahil Otelleri

Datça'da pek çok otel, farklı konsept ve tatil temalarıyla hizmet veriyor. Genelde butik otellerin çoğunlukta olduğu bölgede az da olsa herşey dahil konseptte hizmet veren oteller bulunuyor. Her şey dahil otellerde pek çok hizmet ödediğiniz hizmete dahil olarak sunuluyor. Bu hizmetler arasında sabah, öğle ve akşam yemekleri, yerli ve yabancı içecekler, plajda ve odanızda kullanacağınız havlular gibi birçok hizmet ücretsiz olarak veriliyor. Sizler de uygun fiyatlı tatil yapmak isterseniz her şey dahil oteller arasından tercih yapabilirsiniz. 

Datça Otel Fiyatları

Datça otel fiyatları mevsimsel olarak değişiklik gösteriyor. İlkbahar aylarında yükselmeye başlayan otel fiyatları yaz sezonunda en yüksek seviyesinde seyrediyor. Son dakika fırsatlarından yararlanarak bu bölgede uygun fiyatlı konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Kış aylarında yapacağınız erken rezervasyonlar sayesinde bölgenin en güzel otellerinde uygun fiyatlı olarak konaklama şansına sahipsiniz. Özellikle yoğun ilgi gören Palamutbükü ve Datça merkez otellerinde ucuz konaklama için erken rezervasyon kampanyalarına bakabilirsiniz.

Datça Tatili

Datça tatili deyince akla gelen ilk unsur huzur ve eğlencenin bir arada bulunduğu bir bölge oluyor. Datça'da hem gezilecek tarihi ve doğal güzellikler hem de denizin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz muhteşem koylar bulunuyor. Akdeniz ve Ege'nin buluşma noktası olan bölge antik kentlere de ev sahipliği yapıyor. Kültürel gezilere olanak veren Datça'da farklı tatil bölgeleri koylara ayrılmış olarak sizleri bekliyor. Datça tatil yerleri arasında en çok tercih edilenler Datça merkez ve Palamutbükü oluyor. Bunlar dışında gidebileceğiniz diğer Datça tatil bölgeleri;

 1. Hayıtbükü
 2. Akbük
 3. Eski Datça
 4. Aktur
 5. Kumluk

Datça'da Denenmesi Gereken yöresel Lezzetler

Tatil cenneti olarak nitelendirilen kasabanın her köşesi, denize girilebilmeye uygun. Akdeniz ve Ege tarafında boylu boyunca uzanan göz alıcı pek çok plajla karşılaşabilirsiniz. Zeytin ağaçları ile çevrili olan kumsallara; bisiklet, motor veya araba gibi pek çok araç kiralayabilir, etrafta olan güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Datça'nın yöresel lezzetleri arasında;

 • Bal 
 • Badem
 • Bademli Kahve
 • Keçi Sütü Dondurma
 • Zeytinyağlı mezeler
 • Zeytin & Zeytinyağı

Datça Otelleri 5 Yıldızlı

Datça'da oteller 5 yıldızlı konfor güvencesiyle misafirlerini ağırlıyor. Yerli ve yabancı turistler tarafından büyük beğeniyle karşılanan oteller, her sene yüzlerce misafiri memnun kalmış bir şekilde evlerine uğurluyor. 5 yıldızlı Datça otellerinden uygun fiyat avantajlarıyla faydalanmak için kampanya dönemlerini takip edebilirsiniz. 5 yıldızlı otellerin sunduğu ayrıcalıklı fırsatlar arasında pek çok özellik bulunuyor. Datça otelleri fırsatlarını değerlendirirken otellerin sunduğu 5 yıldızlı konfor güvencesini de dikkate almanız gerekiyor. 

Datça Butik Oteller

Datça butik oteller, Ege’nin huzurlu ortamında özel ilgiyle tatil yapmak isteyen herkesin dikkatini çekiyor. Rengarenk çiçeklerin süslediği bahçelerde konumlanan butik oteller, Ege’ye özgü mimarileriyle de dikkat çekiyor. Yunan adaları manzarasına doyacağız butik otellerde hem eğlenceli hem de huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Datça’nın pek çok mevkiinde butik otel bulunuyor. Bu otellerin işletmeciliğini de genellikle yerli halk üstleniyor. Sıcacık sohbetlerin de tatilinize eşlik etmesini isterseniz tercihinizi Datça butik otellerinden yana kullanabilirsiniz. 

Datça huzurlu, sakin ve keyif dolu tatili tercih edenler için vazgeçilmez rotalardan. Oldukça uzun bir sahil şeridine sahip ilçede birçok köy ve koy bulunuyor. Bu koyların arasında en meşhur olanları ise Palamutbükü ve Hayıtbükü olarak listeleniyor. Bal, Badem ve balığı ile meşhur olan ilçenin her noktası ise ayrı bir güzellikte. Eski Datça ve merkezde yer alan pek çok otel ve butik otel keyifli bir tatil yapmanızı sağlıyor. Mesudiye ve Reşadiye köyleri Datça’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. 

Sevdiklerinize özel süslü şişelerde satılan zeytinyağı, zeytin veya zeytinyağlı kozmetik ürünler iyi bir tercih olabilir. Datça'ya özel bir marka olan Datça Olive Farm'da farklı hediyelikler bulabilirsiniz, ayrıca zeytinağacından yapılan peynir ve kesme tahtaları, zeytinyağlı duş jeli, farklı çiçeklerden üretilen kolonyalar ve hediyelik paketler bir alternatif olabilir. Siz de en iyi datça otelleri ve  ultra herşey dahil oteller için Tatil Sepeti'nin indirimli fırsatlarından yararlanabilirsiniz.


Sizin için seçtiklerimiz